Jakie lampy nadają się do oświetlenia łazienki?

Łazienka to bardzo szczególne miejsce w każdym domu, czy mieszkaniu. Wymaga ono szczególnego traktowania projektantów wnętrz ze względu na szczególne przeznaczenie. Jak powszechnie wiadomo, w łazience wykonuje się całą masę czynności.

Niektóre z nich wymagają szczególnego, bardzo dobrego i wyraźnego oświetlenia. Takie czynności to: golenie, czesanie i oczywiście malowanie twarzy. Najważniejsze jest, aby emitowane światło w łazience było pozbawione jakichkolwiek cieni.

Musi więc być naturalnie rozproszone, dzięki czemu malowanie będzie przyjemne. Co więcej – barwa światła także musi być odpowiednia, aby oddawała w jak największym stopniu światło dzienne. Wszystko po to, aby nie przesadzić z nadmiernym pudrem na twarzy i cieszyć się z efektów od razu.

W zależności od miejsc w których zamieszczone są lampy, zmienia się ich przeznaczenie, przykładowo:

  • Środek sufitu, czyli powszechnie znany żyrandol to oświetlenie, które jest najbardziej znane. Zalecane jest dla pomieszczeń mniejszych, pozbawionych chociażby okien i naturalnego światła. Często w takich łazienkach znajdują się prysznice, których oświetlenie powinno odbywać się w taki właśnie sposób.

    Niestety, takie rozwiązanie bardzo często powoduje powstawanie cieni pod oczami osoby, która przegląda się w lustrze. Warto wtedy zainstalować pasma świetlne nad lustrem, co je wyeliminuje;

  • Lampy zawieszone na ścianie to zabieg nieco artystyczny, ponieważ same w sobie nie emitują wystarczająco dużo światła. Nie mniej jednak to ciekawe rozwiązanie;
  • Lampy z boku lub nad lustrem mają za zadanie wyeliminować cienie, które powstają na skutek światła sufitowego.

    Są ciekawym rozwiązaniem, dzięki któremu można zaoszczędzić.

.

ogrody zimowe producent krzesła ślubne chiavari
Radoslaw
News Reporter
Interesuję się marketingiem internetowym. W wolnym czasie piszę