Jaki wybrać kocyk dla noworodka i niemowlaka?

Jednym z podstawowych akcesoriów, które musimy kupić jeśli spodziewamy się dziecka, jest kocyk. Ma on chronić nasze dziecko przed zmarznięciem, o co nie będzie trudno podczas snu. Jednak jak się okazuje, wybór odpowiedniego kocyka wcale nie jest łatwy, ponieważ mamy różne ich rodzaje, wielkości i grubości, a to oznacza, że dokładnie powinniśmy się zastanowić, jaki ten kocyk powinien być, tak aby spełniał nasze oczekiwania i jednocześnie jak najlepiej był dopasowany do potrzeb naszego dziecka.

Na co zwracać uwagę

Przede wszystkim powinniśmy patrzeć na wielkość kocyka, który chcemy kupić. Dla noworodka i niemowlaka lepiej będzie wybierać mniejsze kocyki. Wówczas będzie istniało mniejsze prawdopodobieństwo, że się w nie zaplączą, jak również nic nam nie będzie zwisało niepotrzebnie, gdzieś po bokach. Zastanowić się również trzeba nad tym, jakiej grubości ma być taki kocyk.

Jeśli dziecko urodziło się zimą, warto wybierać grubsze produkty, abyśmy mieli pewność, że dadzą mu one odpowiednią ochronę. Jeśli urodziło się latem, warto wybierać cieńsze kocyki, tak aby móc nimi spokojnie okryć dziecko w razie snu, ale jednocześnie mieć pewność, że nie dopuścimy do jego przegrzania. Oczywiście należy się też zastanowić czy taki kocyk ma być wykonany z polaru, bawełny, wełny czy jeszcze innego tworzywa. Warto również popatrzyć na jego kolor i na to, czy do jego barwienia nie stosowano sztucznych barwników. Im więcej rzeczy weźmiemy pod uwagę, tym większa będzie szansa, że wybierzemy odpowiedni produkt.

A może minky?

Bardzo popularne stały się ostatnio kocyki minky. Jeśli tylko przyjrzymy się ich właściwościom, to przestaniemy się temu dziwić.

Przede wszystkim są to kocyki ciepłe, ale jednocześnie oddychające, co sprawia że świetnie sprawdzają się nie tylko zimą, ale również latem. Do tego są miękkie i przyjemne w dotyku, a to z kolei sprawi, że nasze dziecko chętnie będzie się owijało takim kocykiem. Wspomnieć tutaj również należy, że kocyki minky są wytrzymałe, elastyczne i szybko wysychają, a nawet częste pranie nie będzie miało na nie negatywnego wpływu. Dodatkowo są one lekkie, występują w różnych kolorach i spokojnie mogą towarzyszyć naszemu dziecku przez kilka kolejnych lat, co będzie oznaczało, że warto zainwestować w ich zakup. Tym bardziej, że cały czas będą wyglądały jak nowe. Warto przyjrzeć się ofercie na kocyki dla noworodków i niemowląt. Im więcej ich porównamy między sobą, tym łatwiej będzie nam powiedzieć, który z nich jest odpowiedni dla naszego dziecka i dla nas.

obrusy bankietowe łóżeczko buzz astral
Radoslaw
News Reporter
Interesuję się marketingiem internetowym. W wolnym czasie piszę