Jak żyje się naszym zachodnim sąsiadom?

Niemcy jest to jeden z lepszych krajów pod względem poziomu życia swoich obywateli. Średnia długość życia mieszkańca Niemiec wynosi prawie 80,5 roku co czyni kraj ten jednym z liderów w tej kwestii.

Także sytuacja gospodarcza Niemiec ma się bardzo dobrze – Produkt Krajowy Brutto na jednego mieszkańca wynosi tam bowiem 34,854 dolara. Pod względem wskaźnika rozwoju społecznego Niemcy także zajmują jedne z lepszych miejsc w rankingu.

W raporcie za rok 2014 uplasowały się pod tym względem na pozycji ósmej. Obecnie gospodarka Niemiec jest także największą gospodarka w Europie, a także czwartą na świecie.

To naprawdę imponujący wynik na tak stosunkowo niewielki kraj. Niemcy są także bardzo liczącym się eksporterem – aktualnie są drugim co do wielkości eksporterem na świecie.

Poziom życie w Niemczech jest bardzo wysoki, jednak nieco zróżnicowany w zależności od regionu. Różnice nie są jednak bardzo duże i rzucające się w oczy, dzięki czemu kraj ten nie jest zbytnio kontrastowy pod względem dobrobytu obywateli.

oświetlenie butików rolety zewnętrzne z moskitierą
Radoslaw
News Reporter
Interesuję się marketingiem internetowym. W wolnym czasie piszę