Co zrobić, gdy rodzice za bardzo wtrącają się do życia dorosłych dzieci?

W życiu młodego człowieka przychodzi moment podjęcie decyzji o założeniu rodziny. Najczęściej wiąże się on ze znalezieniem drugiej połówki, planowaniem potomstwa i zamieszkaniem na swoim. Jednak w takiej sytuacji często nie potrafią odnaleźć się rodzice dorosłych już dzieci, czując się samotni, odrzuceni i niepotrzebni.

Czasem powoduje to, że zamykają się w sobie, a czasem wręcz przeciwnie – wtrącają się w życie swoich pociech, które chciałyby żyć już nie tylko na swoim, ale i po swojemu. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak wytłumaczyć rodzicom, że jesteśmy już dojrzali i potrafimy sami pokierować swoim życiem? Przede wszystkim nie możemy dać się ponieść emocjom, które prowadzą do rodzinnych kłótni i awantur. Jest to sytuacja, w której wszyscy powinni się wykazać niezwykłą elastycznością, cierpliwością i szacunkiem dla bliskich.

Musimy spokojnie rozmawiać, przedstawiać swoje racje i szukać kompromisów, które spowodują, że dzieci będą mogły zachować prywatność i niezależność, a rodzice zrozumieją, że zrobili już wszystko, aby ich latorośl była porządnym i samodzielnym człowiekiem.

stylowy i elegancki wieszak do przedpokoju www.tolerancji.pl
Radoslaw
News Reporter
Interesuję się marketingiem internetowym. W wolnym czasie piszę